“Wymiana” polsko-angielska

Grudzień okazał się niezwykle pracowitym miesiącem zarówno w naszej szkole jak i w  Barnabas Oley w Great Gransden. Bowiem oprócz wysyłania prezentów i kartek, wspólnie przygotowywaliśmy się do przedstawień świątecznych w naszych szkołach. I tu i tam włączyliśmy w scenariusze naszych inscenizacji filmiki z piosenkami świątecznymi wykonaniu uczniów obu krajów. Przez cały więc miesiąc klasa IIIa ćwiczyła piosenki „Little Star” oraz „Children od the World”, które zostały później zarejestrowane i wysłane do Anglii. My w zamian otrzymaliśmy nagrania kolęd w wykonaniu szkolnego chóru Barnabas Oley. To nie wszystko – w obu szkołach przygotowano piękne prezentacje o tradycjach świątecznych w naszych krajach. Ostatni tydzień przed świętami był poświęcony lekcjom okolicznościowym, podczas których dzieci mogły poznać zwyczaje świąteczne Brytyjczyków oraz wspólnie się pobawić przy rozrywaniu Christmas crakers, które dostaliśmy w prezencie z Great Gransden. W obu kierunkach popłynęły również (oczywiście drogą internetową) nagrane pozdrowienia z obydwu szkół z najlepszymi życzeniami świątecznymi.