Pomysłowy Dzień Języków Obcych

Wystawy, konkursy plastyczne, kaligramy, quizy i wreszcie mini-Escape Room językowy – te wszystkie atrakcje złożyły się na obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole. To połączenie nauki i zabawy miało na celu pokazanie uczniom, że języki obce to nie tylko nudne regułki gramatyczne i wkuwanie słówek ale także okazja do poszerzenia wiedzy o innych krajach.

To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Przy okazji ogłaszamy wyniki konkursu plastyczno-językowego dla klas 1-3 SP:

I miejsce: Bartłomiej Szpura, Zuzanna Adamska, Patrycja Stanisławska

II miejsce: Łucja Piątkowska, Malwina Chalota, Małgorzata Szymańska, oraz Aleksandra Ziółek.

III miejsce: Adam Sączewski, Jan Jarnot oraz Wiktor Jazłowski.