“Pola Nadziei”

Każdego roku w październiku w naszej szkole organizowane jest sadzenie żonkili w ramach akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Żonkil jest symbolem nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Inicjatywa ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tę opiekę zapewniają. Uczniowie klas 4a i 4c posadzili przed szkołą cebulki kwiatowe, które wiosną będą cieszyć nasze oczy. Jednocześnie informujemy, że dobiega końca akcja zbierania chusteczek i oliwek dla podopiecznych Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Niebawem podsumujemy akcję i poinformujemy o jej wynikach.