Podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat” 2018

Po raz dwunasty spotkali się w naszej szkole młodzi pasjonaci nauk matematycznych, by wziąć udział w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych z sześciu szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi związanymi z obliczaniem wielokrotności liczb, działaniami na ułamkach, obliczaniem długości przebytej drogi oraz logicznym porządkowaniem informacji.  Prace uczestników konkursu oceniła komisja złożona z nauczycieli – opiekunów przybyłych z dziećmi. Najlepiej z konkursowymi zadaniami i łamigłówkami poradzili sobie uczniowie:

I miejsce: Maciej Mróz – SP 19 i Szymon Mróz – SP 19

II miejsce: Dominika Marzec – SP 35, Aleksandra Kaczmarczyk – SP 1 w Lędzinach i Mateusz Zwyrtek  – SP 10

III miejsce:  Franciszek Zając – SP 10 i Martyna Worsztynowicz – SP 10.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody. Konkurs odbył się 23 maja 2018 roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.