Podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat” 2017

Po raz jedenasty spotkali się w naszej szkole młodzi pasjonaci nauk matematycznych, aby wziąć udział w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych z sześciu szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi związanymi z obliczaniem wielokrotności liczb, działaniami na dużych liczbach, obliczaniem długości przebytej drogi oraz logicznym porządkowaniem informacji. Oto przykład – jedno z zadań, jakie rozwiązywali uczniowie klas piątych: Za trzy bochenki chleba i pięć bułek zapłacono18 zł, a za jeden bochenek chleba i jedną taką samą bułkę zapłacono 5,50 zł. Oblicz cenę bochenka chleba i cenę bułki. Prace uczestników konkursu oceniła komisja złożona z nauczycieli – opiekunów przybyłych z dziećmi.
Najlepiej z konkursowymi zadaniami i łamigłówkami poradzili sobie uczniowie:

I miejsce: Oliwier Solarz – Sp 5 i Anna Baj – SP 19

II miejsce: Helena Pyrsch – SP 18, Paweł Sznapka – SP 35 i Zuzanna Lis – SP 22

III miejsce:  Emilia Lehmann – SP 22, Michał Kozłowski – SP 17 i Igor Sołtyk – SP 35.
Konkurs odbył się 24 maja 2017 roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Galeria>>