“Piłkarski Gladiator” powrócił… z tarczą do SP nr 5!

25 marca 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi odbyło się niezwykłe wydarzenie  z cyklu  “Spotkanie po latach”. Poprzednio swoja podstawówkę odwiedzała aktorka Kamilla Baar (2013) oraz alpinista Artur Małek (2014). Tym razem gościem specjalnym był piłkarz Krzysztof Bizacki, który wyruszał   na swoją wielką przygodę piłkarską  właśnie z SP nr 5 w Tychach.Popularny “Bizak” powrócił   do miejsc znanych z dzieciństwa przy muzyce filmowej z ”Gladiatora” i owacyjnie witającej   go publiczności. Wieloletni zawodnik GKS-u Tychy i Ruchu Chorzów oraz Reprezentant Polski był zawsze walecznym,silnym i prawdziwym wojownikiem na piłkarskich arenach.
Do “domu” wrócił z tarczą… Podczas spotkania wspominał czasy spędzone w szkolnych ławach i na sali gimnastycznej. “Zdecydowanie łatwiej mi szło na w-f -ie u pana Stanisława Pytla niż na języku polskim u pani Elżbiety  Stolarskiej”- mówił z uśmiechem. Wielkie podziękowania słał właśnie do wychowawczyni polonistki, która zawsze wspierała go podczas niełatwego łączenia nauki w szkole z rozwijaniem pasji sportowej. Uczniowie SP nr 5 godnie przywitali “gladiatora  z boiskowych aren”. Zaprezentowali swoje dzieła stworzone na cześć “starszego kolegi”: wiersze, prace plastyczne, utwory muzyczne oraz przezabawny kabaret. Ponadto Krzysztof Bizacki musiał  zmierzyć się z zadaniami szkolnymi, quizem, zagrać w krótkim skeczu  oraz pokonać lokalnego mistrza cymbergaja. Kolejny raz poradził sobie fantastycznie! Wiele pozytywnych emocji dostarczyła także multimedialna podróż sentymentalna…
Dziękując za wsparcie kibicom, w tym zaproszonym kolegom: Łukaszowi Jachymowi i Łukaszowi Kopczykowi, a także Rzecznikowi Tyskiego Sportu Michałowi Rusowi  na twarzy pana Krzysztofa można było zobaczyć wzruszenie. Łącznikiem pokoleń był najświeższy absolwent SP nr 5, a obecnie również Reprezentant Polski w Piłce Nożnej – 17 letni Piotrek Szewczyk. Po “meczu” Bizak rozdał setki autografów, a potem miał okazję wspominać ze swoimi dawnymi nauczycielami przez długi czas  lata spędzone w szkole podstawowej.

Zapraszamy do GALERII>>>