Pierwszaki bliżej natury

Zabawa w Wodę Życia, Labirynt oraz wieża widokowa to jedne z wielu atrakcji, które czekały na uczniów klasy 1a w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Dzieci dowiedziały się czym jest ogród botaniczny, a następnie w trakcie długiego spaceru miały okazję poznać różnorodność roślinną Śląska zgromadzoną na terenie ogrodu. Wycieczka rozpoczęła sie od zabawy integracyjnej Woda Życia. Zadanie nie było łatwe, ale wspólnymi siłami udało Nam się przenieść wodę w doniczce zawieszonej na sznurkach. Następnie poszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę okolicy. Rozpoznawaliśmy, gdzie leżą Tychy i inne sąsiednie miasta. Zwiedziliśmy suchy ogród kamienny oraz bór sosnowy. Podczas zabawy w labiryncie rozpoznawaliśmy liście różnych drzew oraz oglądaliśmy budki dla pożytecznych owadów. Na zakończenie bawiliśmy się na ogromnym placu zabaw. Pogoda w tym dniu była wspaniała, wprost wymarzona na wycieczkę, a co najważniejsze każdemu dopisywał dobry humor.