“Opium w rosole” – Szkolny Konkurs Czytelniczy

W dniu 10 marca odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy ze znajomości książki Małgorzaty Musierowicz „Opium w rosole.” Piętnastu uczniów z klas 4-8 sprawdziło swoje umiejętności zapamiętywania i rozumienia tekstu. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 25 pytań związanych z treścią książki. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, a poziom był bardzo wyrównany. Przedstawiciele młodszych klas, zwłaszcza czwartych, w niczym nie ustępowali swoim starszym kolegom. Różnice punktowe były naprawdę niewielkie. Wyłoniono czworo najlepszych uczniów, którzy zajęli następujące miejsca:

I miejsce –  Wiktoria Sztafińska  z klasy 8c
II miejsce – Nikola Palla z klasy 8c
III  miejsce – Kinga Urbanek  z klasy 8a
III miejsce – Piotr Szpura  z klasy 7a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne zaprezentowanie się w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy zajętych miejsc na podium. Mamy nadzieję, że lektura tej książki zachęciła wszystkich do przeczytania kolejnych części„ Jeżycjady”. Już teraz zapraszamy za rok, na kolejną edycję konkursu.