Opis kolegi i podróż po mieście

Innowacja z języka angielskiego realizowana w klasach Va i Vb w pełnym rozkwicie. Uczniowie zrealizowali już tematy związane z wyglądem człowieka oraz poruszaniem się po mieście. Nie obyło się bez gier i zabaw, które ułatwiły szybkie przyswajanie nowego słownictwa. Uczniowie ćwiczyli zarówno opis zewnętrzny jak i opis cech charakteru. Temat zakończono pracą projektową „Opis kolegi/koleżanki”. Kolejnym realizowanym projektem było „Miasto”. Uczniowie poznali dodatkowe słownictwo związane z budynkami, sklepami i innymi obiektami miejskimi. Wzbogacone zostało również słownictwo i struktury gramatyczne ułatwiające poruszanie się po mieście  a także wskazywanie drogi innym. Uczniowie wykonali w grupach mapy miasta własnego pomysłu. Służą one nie tylko klasom, które je wykonały, ale są również dostępne dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć poruszanie się w mieście.