Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Takich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, jak w naszej szkole, trudno by szukać w innych placówkach edukacyjnych, bo jak nazwać wspaniały pokaz mody szkolnej, od wieków prehistorycznych aż do czasów współczesnych?
Na prawdziwym wybiegu, rodem z paryskiego Tygodnia Mody, pojawiły się niezwykłe postacie: przedstawiciele epoki kamienia łupanego, starożytni Egipcjanie, goście ze Starożytnego Rzymu, przybysze z czasów średniowiecznych, powojennych oraz wybitni modele czasów współczesnych. To wszystko, śpiewająco uświetnili nasi utalentowani szkolni raperzy, przedstawiając nam w swoich “kawałkach” historię naszego rodzimego, polskiego szkolnictwa.
Pokaz szkolnej mody cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Pojawianie się na wybiegu nowych modeli przyjmowane było z gorącym entuzjazmem ze strony publiczności. Modelki i modele z całego świata i wielu stuleci wstecz, przyjęci zostali gromkimi brawami. Występ raperów odbił się echem w świecie muzycznym i doszły nas słuchy o planowanym występie na gali nagród Grammy;).
Tak pełna pozytywnej energii i uśmiechu akademia szkolna była świetną zabawą zarówno dla publiczności, jak i naszych kolegów i koleżanek zaangażowanych w powstanie przedstawienia.