Nowe projekty eTwinning

Od marca 2019r.  nasza szkoła bierze udział w dwóch projektach „English is everywhere” oraz „Healthy Island”,  które koordynowane są przez nauczycieli języka angielskiego.  Nawiązaliśmy współpracę ze Szkołami Podstawowymi z Turcji, Rumunii oraz Czech.   Healthy Island

Głównym celem projektu Healthy Island jest propagowanie zdrowego stylu życia, a ponadto rozwój umiejętności językowych i informatycznych. Wraz z nami programie uczestniczą:

• Scoala Gimnaziala „Grigore Radulescu” – Rumunia
  • Scoala Gimnaziala Virgil Iovanas Sofronea – Rumunia
  • Základní škola a mateřská škola  w Ptení  – Czechy
  • Şefkat Ortaokulu – Turcja

W ramach realizacji projektu nasi uczniowie będą między innymi: wspólnie pisać blog, tworzyć książki online, uczestniczyć w wideokonferencjach, nagrywać filmy, wymieniać się listami, robić zdrowe przekąski. Na zakończenie odbędzie się w naszych szkołach kolorowy tydzień zdrowia.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga pod adresem: healthyisland2019.blogspot.com

English is everywhere

Z kolei uczestnicy tego projektu mają za zadanie nakręć filmy o sowich zainteresowaniach, stworzyć ulotkę promującą język angielski, opisać swoją szkołę, przedstawić krótkie filmowe prezentacje o przedmiotach w szkole i najsmaczniejsza część: przygotować słodkości według przepisu po angielsku.

Oprócz naszej szkoły w projekcje uczestniczą uczniowie z Turcji ze szkoły ŞEHİT MEHMET POLAT İMAM HATİP ORTAOKULU z miejscowości Melikgazi.

Czym jest eTwinning?

eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, który ma na celu łączenie przedszkoli i szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dzięki programowi eTwinning nasi uczniowie mają możliwość poznania rówieśników z całej Europy.