Narodzie – pomóż przyrodzie!

„Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska”; „Okaż kulturę i chroń naturę”. Te i inne hasła przyświecały tegorocznej akcji informacyjnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski SP a przeprowadzonej w naszej szkole z okazji obchodów Dnia Ziemi. Wspólnymi siłami wykonaliśmy ogromne, papierowe drzewo, na którym zawiesiliśmy zielone listki z ekologicznymi rymowankami. Chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że współcześnie ochrona środowiska to przede wszystkim stosowanie zasady 3U: Unikaj (kupowania zbędnych rzeczy), Użyj (powtórnie), Utylizuj. Dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń!