Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego,  który zorganizowany był po raz pierwszy w całej Polsce. Wydarzenie polegało na czytaniu  i szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku były  to cytaty z “Listu św. Pawła do Galatów”, a hasłem przewodnim dnia: “Weź i czytaj!”. Uczniowie czytali Pismo Św. na lekcjach katechezy. Zorganizowano  również konkurs pięknego czytania Biblii, w którym uczestniczyli chętni uczniowie z klas I – III gimnazjum. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyła uczennica klasy IIIa Zuzanna Waluda, natomiast publiczność uczestnicząca w konkursie wybrała swoją faworytkę, którą została Oliwia Ryńca z klasy Ia. Na korytarzu przygotowano ponadto wystawę ciekawostek związanych z tą niezwykłą, znaną na całym świecie księgą. Możemy zapoznać się z obecnymi w naszym języku, a pochodzącymi z Biblii znanymi frazeologizmami, roślinami spotykanymi w Piśmie Świętym oraz informacji związanych z jego licznymi wydaniami.

Ta ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar odbyła się 30 kwietnia, a w naszej szkole dwa dni wcześniej.