Młodzi kandydaci do nagrody NIKE

Nagroda Nike to polska nagroda literacka przyznawana za książkę roku. Aby w przyszłości stać się znanym pisarzem, pisarką, warto na pewno czytać książki, obserwować uważnie ludzi, przyrodę, a także… brać czynny udział w zajęciach świetlicowych.
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Świetliczaki uczciły ten dzień czytając książki napisane przez siebie! Zadaniem każdego dziecka było wcielić się w pisarza, pisarkę, poetę, poetkę i stworzyć swój własny utwór literacki. Uczniowie dostali “książeczki” (spięte kartki papieru, ozdobione papierem kolorowym), na których należało umieścić wymyślony przez siebie tytuł utworu, autora, wydawnictwo, spis treści itp. Następnie napisać krótki tekst na dowolny temat. Powstały bardzo różnorodne historie – bajki, opowiadania, a nawet wiersze. Kto wie, może pośród świetliczaków jest kandydat do Nagrody Nike? Zajęcia odbyły się w dniach 28-30.09. br. i przeznaczone były dla uczniów klas I – III.