“Tańcowała igła z nitką…”

Wszystkie dzieci lubią maskotki, a taką najbardziej lubianą jest oczywiście miś. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia – jest towarzyszem zabaw oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, dlatego też zajęcia plastyczno – techniczne prowadzone w tym dniu i dniach poprzedzających to święto były ściśle związane z misiami. Wychowankowie świetlicy samodzielnie szyli maskotki. Misie wycięte zostały z filcu – należało je zszyć kolorową włóczką, wypchać ścinkami materiału i ozdobić według własnego pomysłu. Dzieci przekonały się podczas zajęć, że własnoręczne uszycie zabawki wcale nie jest takie trudne, sprawia mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia odbywały się w dniach 21, 24, 25 listopada br. i przeznaczone były dla uczniów z klas I – IV SP.