Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dni Osób Niepełnosprawnych obchodzone w naszej szkole to kolejna okazja, aby przybliżyć nam ich świat, marzenia i pragnienia oraz by podziwiać ich małe i wielkie sukcesy.
To również czas, kiedy staramy się lepiej zrozumieć problemy i wyzwania, jakie muszą pokonywać każdego dnia. Dlatego chętnie uczestniczyliśmy w warsztatach organizowanych przez tyski oddział Polskiego Związku Niewidomych we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy. Stanowiły one bowiem dobre podsumowanie tych dni i skłoniły do refleksji nad postawą każdego z nas wobec osób niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczysty apel. Akademię uświetnił występ kabaretu “Drzewo A Gada”, którego głównym aktorem jest osoba niepełnosprawna. Zaprezentowane skecze kabaretowe cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uroczystość przebiegła w serdecznej i ciepłej atmosferze.

Więcej o tych wydarzeniach na stronie: