Matematyczne zmagania

Ustalenie ilości wody w naczyniach, czy liczenie drzew w sadzie, chociaż wiązało się to z umiejętnością działań na ułamkach zwykłych – okazały się dla piątoklasistów bardzo łatwe. Treści, które przeniosły wszystkich do Sejmu na głosowanie wniosków poselskich, do punktu zbioru surowców wtórnych, na działkę poza miastem oraz do bajkowego lasu krasnoludków to zadania, które musieli rozwiązać uczestnicy VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Supermat”. Młodzi pasjonaci matematyki ze szkół podstawowych spotkali się w piątek – 24 maja 2013 roku. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 18 uczniów z sześciu tyskich szkół podstawowych: 5, 7, 9, 11, 22 i 35. Uczestników zmagań z zadaniami matematycznymi powitał dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, pani Gabriela Marczuk, życząc wszystkim sukcesów teraz i w przyszłości. Prace uczniów oceniała komisja złożona z nauczycieli – opiekunów przybyłych z dziećmi. Natomiast z zadaniami konkursowymi najlepiej poradzili sobie uczniowie:
I miejsce: Wiktoria Kaszyk z SP 9 i Matylda Dubaniowska z SP 5
II miejsce: Piotr Ignacy z SP 22
III miejsce: Paweł Kiełb z SP 5, Kamil Nabożny z SP 35 oraz Kacper Woźniak z SP 7.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu problemów matematycznych.