Mali konstruktorzy

Ostatni tydzień upłynął świetliczakom pod hasłem: “Wielcy odkrywcy i ich wynalazki”. Zadaniem dzieci podczas zajęć plastyczno-technicznych było skonstruowanie według własnego pomysłu ciekawego przedmiotu, rzeczy… jednym słowem – wynalazku. Mali konstruktorzy mieli – w zależności od dnia różne materiały do swojej dyspozycji. Była to między innymi papierowa wiklina (różnej wielkości patyczki ze zwiniętej gazety), którą można było zszyć zszywaczem lub skleić taśmą tak, aby wyszedł np. kwiatek, ślimak, czapka, korona itp. Kolejny pomysł to patyczki kosmetyczne, z których – po posmarowaniu klejem wikolem wychodziły przestrzenne budowle. Natomiast ze starych płyt DVD, rolek z papieru toaletowego, guzików, rurek, wstążek, pudełek itp. powstały (po sklejeniu klejem na gorąco) najprzeróżniejsze “wynalazki” o różnym zastosowaniu w życiu codziennym. Najważniejsza była kreatywność, pomysłowość, wyobraźnia i dobry humor, który towarzyszył dzieciom podczas zajęć.

Zajęcia odbywały się w dniach 28-31.01 br. i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych uczniów.