Ludzie listy piszą…

W ciągu ostatnich lat podstawową formą przekazu różnorodnych informacji stały się: telefon komórkowy i internet – poczta elektroniczna, skype, portale społecznościowe itp. Międzynarodowy Dzień Pisania Listów (9 października) stał się doskonałą okazją do pokazania uczniom, że ważne wiadomości, życzenia można przekazać… listownie!Podczas zajęć świetliczaki uczyły się adresować koperty – we właściwym miejscu należało wpisać adresata i odbiorcę listu. Następny krok to napisanie listu do wybranej osoby – mamy, taty, kolegi, koleżanki, na dowolny temat. Uczniowie dowiedzieli się, jakich zwrotów używać zaczynając list i kończąc. Okazało się, że pisanie listów nie jest wcale takie trudne a sprawia wiele przyjemności i radości. Zajęcia odbyły się 6.10. br. i przeznaczone były dla uczniów klas I – IV SP.