Ludzie listy piszą…

8 października obchodziliśmy Dzień Listonosza. Z tej okazji świetliczaki uczestniczyły w różnych zajęciach przybliżających pracę listonosza. Dzieci uczyły się jak prawidłowo adresować kopertę i pisać list. Zdobytą wiedzę można było wykorzystać biorą udział w konkursie świetlicowym “Mój list z marzeniami”. Należało napisać (bądź narysować w przypadku uczniów kl.1) o swoim marzeniu, marzeniach do wybranej osoby, włożyć list do koperty i ją zaadresować. Na wszystkich uczestników czekały drobne nagrody. Podczas zajęć plastycznych świetliczaki kolorowały ilustracje związane z listonoszem i jego pracą oraz uczyły się wykonywać zabawne stworki z kopert. W trakcie zabawy “Listonoszu doręcz mój list” można się było przekonać, jak ciężka jest praca listonosza. Zadaniem “listonoszy” było znalezienie adresata i dostarczenie mu karteczki z jego imieniem. Zajęcia odbywały się 15 i 16 października i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych dzieci.