Literujące pszczółki

Zorganizowany w zeszłym roku na zaproszenie uczniów oraz nauczycieli szkoły w Great Gransden konkurs literowania Spelling Bee okazał się strzałem w dziesiątkę. Druga edycja spotkała się z równie dużym zainteresowaniem wśród dzieci, tak jak to było poprzednim razem. Ponownie otrzymaliśmy z Anglii zestawy wyrazów odpowiednich do poszczególnych grup wiekowych. A mimo to słówka angielskie wcale nie były takie łatwe. Przekonali się o tym uczestnicy naszego konkursu.

Pierwszy etap konkursu polegał na przeliterowaniu zestawu napisanych wcześniej trzech wyrazów. W drugim etapie należało bezbłędnie przeliterować wyrazy  przeczytane przez komisję z wylosowanego wcześniej zestawu. Zacięta walka, w szczególności pomiędzy uczniami klas piątych i szóstych, spowodowała, że potrzebna była dogrywka.  A oto zwycięzcy:

W klasach pierwszych:

W klasach szóstych:
I miejsce: Marta Grzybek,
II miejsce: Kamil Mużelak,
III miejsce: Miriam Rolska.

Gratulujemy:-)