Liczydło, kałamarz, obsadka…

W ubiegłą środę dowiedzieliśmy się między innymi, jak wyglądała nauka przed stu laty, na czym uczono się dawniej pisać, co to jest liczydło, kałamarz, obsadka, jak wyglądały fartuszki i tarcze szkolne i co to jest kronika szkolna. W ubiegłą środę klasa Ic wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego w Tychach na lekcję muzealną. Do muzeum dotarliśmy na własnych nogach, dzięki czemu mogliśmy się trochę przyjrzeć urokom naszego miasta. Szczególną uwagę zwróciliśmy na piękno naszych Starych Tychów, Plac Baczyńskiego, kościół pw. Świętej Marii Magdaleny. W czasie tego spaceru ściśle przestrzegaliśmy zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Na miejscu powitała nas bardzo miła pani, która pokazała nam całe muzeum, wyjaśniła na czym polega praca muzealników. Dowiedzieliśmy się, co to jest eksponat, zabytek, wystawa, jakie informacje  przekazuje i gromadzi muzeum. Na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy.