Lekcje ciszy

Od tego roku szkolnego nasze “Żabki” biorą udział w cyklicznych” lekcjach ciszy”  wykorzystując elementy metody Marii Montessori. Lekcje i ćwiczenia ciszy, mają duże znaczenie w wychowawczym rozwoju dziecka. Dzieci stają się spokojniejsze, zachowują się ciszej, łatwiej im się uczyć. Lekcja ciszy ułatwia nie tylko lepsze skupienie, bardziej efektywną pracę, ale pozwala dziecku na odkrycie swojego wnętrza. Służą temu między innymi krótkie ćwiczenia, oparte na wykonywaniu różnorodnych czynności bez wypowiadania słów z wykorzystaniem muzyki relaksacyjnej i zapalonej świecy. Zajęcia te zazwyczaj odbywają się po obiedzie.