Spotkanie z absolwentką Kamillą Baar

Mury naszej szkoły odwiedziła absolwentka, aktorka Kamilla Baar.  W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, dziennikarze, emerytowani pedagodzy, koledzy i koleżanki z dawnej klasy, nauczyciele oraz uczniowie.

Już sam początek spotkania okazał się dla Pani Kamilli niezwykle poruszający. Łzy wzruszenia pojawiły się, kiedy wspólnie, oglądając prezentację multimedialną, przenieśliśmy się w lata szkolne naszego gościa. Na fotografiach mogli odnaleźć się także zaproszeni absolwenci oraz nauczyciele, a zwłaszcza byli wychowawcy aktorki: Pani Ruta Jędrzejczyk – Piętka oraz Pan Arkadiusz Czyrwik. Dzięki wnikliwości Pani Kingi Woźniak, prowadzącej spotkanie, wiele dowiedzieliśmy się o naszym gościu i o tym, jak wspomina dawną SP nr 5. Na pytanie zadane aktorce: „Jakby miała Pani opisać kilkoma, może trzema słowami lata spędzone w szkole to, jakie byłyby to słowa?” usłyszeliśmy odpowiedź: „Bezpieczeństwo, oparcie w nauczycielach, poczucie akceptacji. To był bardzo dobry czas.” Prócz wspomnień przywoływanych w toku rozmowy, Pani Kamilla musiała zdać kilka małych egzaminów, przygotowanych przez nauczycieli: z historii, chemii i fizyki.  Najtrudniejszy okazał się ten z fizyki, polegający na podłączeniu obwodu elektrycznego. Kolejne niespodzianki stanowiły występy młodzieży. Uczennice: Daria Hylak, Magdalena Pająk, Gabriela Kłosek  i Dominika Huczek zaśpiewały piosenki, natomiast grupa uczniów: Aleksander Ujek, Tymoteusz Ujek, Emilia Welendowska, Józef Wadelski oraz Ilona Knapek wcielając się w role lekarzy z Leśnej Góry pół żartem, pół serio przeprowadzili operację na ciężko chorym pacjencie. Jesteśmy przekonani, że zarówno piosenki, jak i skecz kabaretowy wszystkim się podobały. Pani Kamilla otrzymała także swój portret, namalowany przez jednego z uczniów – Macieja Mikołajczyka. W szkole na pamiątkę pozostały jeszcze trzy inne, na których aktorka złożyła swój autograf. Wszystkie prace stanowiły efekt przeprowadzonego wcześniej konkursu plastycznego na najciekawszy portret artystki. Ów konkurs nie był jedyny. Oprócz niego zorganizowany został również konkurs na najbardziej interesujące pytanie do aktorki. Nagrodą była oczywiście możliwość zadania pytania osobiście, z czego kilkoro uczniów skorzystało. Ostatni punkt uroczystości stanowiły wspólne zdjęcia. Po zakończeniu części artystycznej Pani Kamilla Baar sprawiła miłą niespodziankę uczniom, którzy bezpośrednio zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Aktorka spotkała się z młodzieżą, której podziękowała za przygotowanie wzruszającego spotkania. Pani Kamilla doceniając talent wokalny, aktorski i plastyczny zachęcała uczniów, aby rozwijali swoje zainteresowania i nigdy nie poddawali się w dążeniu do wyznaczonego celu. Następnie każdy miał okazję do bezpośredniej rozmowy i otrzymania imiennej dedykacji.
Spotkanie odbyło się 8 marca. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Na szczęście pozostają wspomnienia, zdjęcia i wpis w szkolnej kronice. A naszemu Gościowi dziękujemy za możliwość spotkania, łzy wzruszenia i ciepłe słowa o naszej szkole. Życzymy samych sukcesów wierząc, że te najwspanialsze role dopiero przed Panią Kamillą.

Zapraszamy do GALERII>>>