Konkursy, akcje charytatywne i wiosenne wianki

Ostatnie dni upłynęły świetliczakom na rysowaniu, malowaniu i zbieraniu kwiatów. Ale po kolei: miesiąc maj powitał nas propozycjami konkursów plastycznych. Dzieci przygotowywały prace na konkursy “Kwiatek dla mamy”, oraz “Mama, mamusia, mateńka”. Podczas zajęć powstały prace z najróżniejszych materiałów, wykonane ciekawymi materiałami (kwiaty robione na szydełku, z makaronu, suszonych kwiatów, drucików i patyczków kreatywnych itp.). Miesiąc maj to też ważne święta: 8 maja Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Świetliczaki wykonały przy pomocy wychowawców kartki z podziękowaniami dla naszej pani bibliotekarki, szkolnych pielęgniarek i pielęgniarek pracujących w Szpitalu Miejskim w Tychach. Pogoda dopisywała, więc dzieci chętnie spędzały czas na szkolnym podwórku ucząc się pleść wianki z mleczy, skakać na gumie i skakankach. A dla tych, którzy marzą o wakacjach piaskownica, parasol i zabawki do piasku i można poczuć się jak nad morzem!