Konkurs “Mistrz Klawiatury”

15-04-2013
13:25
  1. Konkurs jest skierowany do uczniów klas  IV-VI SP nr5 w Tychach (15.04.2013 godz.13.25, sala 26)
  2. Konkurs jest konkursem indywidualnym
  3. Umiejętności pisania na klawiaturze będą sprawdzane za pomocą programu „Mistrz KlawiaturyI I” na standardowych klawiaturach komputerowych.
  4.  Na początku konkursu zostanie wylosowany jeden ze znajdujących się w tym programie tekstów, którego 6 pierwszych linii będzie zadaniem do przepisania. Wszyscy zawodnicy będą przepisywać ten sam tekst.
  5.  W czasie pisania uczeń zachowuje bezwarunkową ciszę, a wszelkie ewentualne nieprawidłowości zgłasza podniesieniem ręki. Po zakończeniu pisania, uczeń odsuwa klawiaturę i czeka spokojnie na zakończenie pisania przez całą grupę.
  6. Wynikiem ucznia będzie różnica prędkości pisania i potrojonej liczby popełnionych błędów. Wynik = prędkość – (błędy pomnożone przez 3)
  7.  W przypadku uzyskania jednakowego wyniku przez kilku zawodników o miejscu zadecyduje prędkość pisania, a w dalszej kolejności wiek ucznia.
  8.  Dla najlepszych zawodników przewiduje się dyplomy i reprezentowanie szkoły w IX Międzypowiatowym konkursie „Mistrz Klawiatury” (szóstka z informatyki:)