KONFERENCJA

W sobotę, 7 marca w Akademii Krakowskiej Wydział Zamiejscowy w Tychach odbyła się konferencja pt. Nowe kierunki rozwoju metod  diagnostycznych i terapeutycznych. Konferencję zorganizował Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach we współpracy z Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii BIOMED we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i specjaliści szkół w Tychach, Bieruniu, Lędzinach, Wodzisławiu Śląskim, Mikołowie, Pszczynie i Katowicach. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi metodami stosowania neurotechnologii w diagnostyce i terapii dzieci w wieku szkolnym. Wśród tematów poruszanych przez prelegentów znalazły się: Neurodydaktyka a strategie efektywnego kształcenia”, „EEG Biofeedback jako metoda wykorzystywana w terapii ADHD oraz zaburzeń depresyjnych i lękowych. Planowanie neuroterapii w oparciu o QEEG (mapę mózgu)”, „Metoda Warnkego w diagnozie i terapii przyczyn i trudności szkolnych”, „Diagnoza działań wychowawczych – błąd w wychowaniu”, ADHD – zastosowanie AdScan w diagnozie ADHD i ADD”, „Sensomotoryka jako metoda wspomagająca proces edukacyjno- terapeutyczny”, „Słyszeć nie znaczy słuchać. Trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa”.Spotkanie to wpisuje w Strategię  Oświatową Miasta Tychy, której priorytetem jest „Poprawa jakości i efektywności pracy szkół i placówek oświatowych w szczególności: wspieranie innowacyjnych metod i programów nauczania, wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz poprawa warunków edukacji dzieci niepełnosprawnych/ dysfunkcyjnych”.
Patronat nad konferencją objęła Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych Daria Szczepańska, a patronat medialny sprawował Tygodnik Miejski „Twoje Tychy”.

Zapraszamy do GALERII