Karnawału nadszedł czas

Karnawał to czas, który kojarzy się z dobrą zabawą, tańcem, ciekawymi przebraniami… To czas pełen kolorów, barw i śmiechu… Karnawał zawitał także do świetlicy – jest widoczny podczas różnorodnych zabaw i zajęć. W trakcie zajęć plastycznych świetliczaki uczyły się wykonywać m.in. maski i czapeczki (papier kolorowy, ozdoby – cekiny, piórka, koraliki itp.). Zajęcia sprawnych rąk umożliwiły uszycie (materiał, filc, ozdoby) z pomocą nauczyciela karnawałowych toreb i torebek. Podczas zajęć tanecznych dzieci poznały wiele zabaw a ciekawe rekwizyty (peruki, okulary, chusty itp.) wywołały wiele radości i śmiechu. Każdy mógł z dostępnych materiałów zaprojektować swój własny strój i zaprezentować go na “wybiegu”.
Zajęcia i zabawy karnawałowe rozpoczęły się po powrocie uczniów z przerwy świątecznej i oczywiście trwają nadal – przeznaczone są dla wszystkich chętnych świetliczaków.