Karnawału czas

Świetliczaki rozpoczęły okres karnawałowy uczestnicząc w zabawach i zajęciach. Karnawał kojarzy się przede wszystkim z maskami, malowaniem twarzy, tańcem, kostiumami i dobrym jedzeniem. Dzieci podczas zajęć plastycznych wykonywały m.in. maski z kolorowego papieru i różnorodnych ozdób (piórka, kryształki, papier ozdobny itp.) wycięte z lektury ręce, buty, twarze ozdabiały kosmetykami (lakier do paznokci, cienie do powiek), projektując i wymyślając ozdoby oraz makijaż karnawałowy. Podczas zajęć tanecznych można było zaprezentować solo bądź w grupie układ taneczny, przebrać się (peruki, chusty, okulary, krawaty, czapki itp.) i przedstawić swój strój, przechadzając się w nim po “czerwonym dywanie”. Zajęcia kulinarne również dostarczyły świetliczakom wiele radości – powstały “mini-babeczki” na bazie jogurtu, mąki, jajek, gorzkiego kakao i mlecznej czekolady oraz “mini-szarlotki” z pokrojonym w kostkę jabłkiem wymieszanym z cynamonem i kardamonem.
Zajęcia odbywały się w ciągu ostatnich dwóch tygodni tj. w dniach 2-12.01 br. i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych.