Jeże, sowy i sówki…

Zajęcia praktyczne to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez wychowanków świetlicy. Zajęcia te rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształcą pamięć wzrokową i sprawność manualną. Podczas zajęć plastycznych, odbywających się zgodnie z tygodniowym harmonogramem pracy świetlicy, uczniowie wykonywali m.in. jeże z masy solnej i makaronu, które po wypaleniu w piekarniku zostały pomalowane farbami. Dzieci wykonały również jesienne sówki z papieru kolorowego i ozdobnego, a także sowy malowane farbami i ozdabiane brokatem. Dzieci stworzyły też wspólną pracę – kolaż – przedstawiający jezdnię z wykorzystaniem tapety, aut z pianki, mazaków, pasteli, tektury. Udział w zajęciach dostarczył wychowankom świetlicy dużo radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Dzieci poznały ciekawe techniki oraz pracowały wykorzystując różnorodne materiały.