Jesień w świetlicy

Wrzesień i październik to miesiące zachwycające pięknymi kolorami. Wystarczy spojrzeć, żeby się przekonać, że wszystko wokół nas – drzewa, krzewy, liście …… nabrały jesiennych barw.
Jesień wcale nie musi być szara, ponura i nudna. Może być ciekawie i kolorowo!
Przekonały się o tym świetliczaki, którym pierwsze dni jesieni upłynęły na różnorodnych zabawach i zajęciach. Pogoda dopisała, więc dzieci spędzały dużo czasu na szkolnym podwórku, wykorzystując do zabaw m.in. dary jesieni. Żołędzie i kasztany świetnie sprawdzały się w konkurencjach z rzutem do celu, zebrane żołędzie posłużą także dzikom jako pokarm. Podczas zajęć plastycznych powstało wiele ciekawych ozdób i dekoracji z szyszek, ziemniaków, łupinek po orzechach itp. Można było również sprawdzić swoją wiedzę na temat jesieni odgadując zagadki, rebusy i zabawy z kodowaniem.
Zajęcia odbywały się w dniach 20- 24 września i przeznaczone zostały dla uczniów kl.1-3.