Jesień w świetlicy

Choć za oknem aura bardziej przypomina lato, ostatnie dni upłynęły świetliczakom na przygotowaniach na przyjście jesieni. Podczas różnorodnych zajęć powstały ciekawe dekoracje z wykorzystaniem m.in. żołędzi, kasztanów, szyszek, masy solnej. Dzieci ugniatały masę plastyczną, wykrawały, wałkowały, a także lepiły z niej rozmaitości ćwicząc w ten sposób motorykę małą i wyobraźnię. Wyklejały ilustracje plastyczne grochem, fasolą, kawą i czarną soczewicą. Wykonane zostały ozdoby świetlicowe. Powstały ciekawe budowle z elementów drewnianych pomalowanych przez dzieci farbami. Świetliczaki- korzystając ze wspaniałej pogody – bardzo chętnie przebywały na placu zabaw i boisku aranżując rozmaitej treści gry i zabawy.