IX Dni Kultury Uczniowskiej

Zapraszamy wszystkich Rodziców i uczniów na organizowane już po raz dziewiąty Dni Kultury Uczniowskiej, podczas których społeczność szkolna zaprezentuje swoje talenty, weźmie udział w ciekawych warsztatach i konkursach. Uczniowie szkoły podstawowej wezmą udział w przeglądzie małych form teatralnych “Teatralia w Piątce”, a gimnazjaliści przygotują “Żywe obrazy”. Podczas festynu zobaczymy m.in. niezwykłe widowisko “Obrona Syrakuz”. Wszystko to już 28 i 29 maja!

• WTOREK 28 MAJA

Teatralia w Piątce
Już po raz ósmy w naszej szkole odbędzie się festiwal „Teatralia w Piątce”, podczas którego swoje artystyczne dokonania zaprezentują uczniowie klas IV, V i VI. Przegląd przygotowanych przedstawień ma nie tylko na celu wyłonienie tych najciekawszych spektakli i najlepszych aktorów, ale przede wszystkim ma być okazją do dobrej zabawy, sytuacją sprzyjającą zauważeniu talentów i zainteresowań dzieci. Nie narzucamy formy, ani tematu inscenizacji. Poszczególne klasy przygotowują wraz z nauczycielami i rodzicami dekoracje, kostiumy, afisze i zaproszenia dla gości. Mamy nadzieję, że festiwal dostarczy wiele emocji, niezwykłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
Dzień Nauki
Podczas Dnia Nauki chcemy zmienić nastawienie uczniów do nauk matematyczno – przyrodniczych, pokazać w sposób atrakcyjny przedmioty powszechnie uznawane za trudne i nudne. Pokażemy miejsca, gdzie nauka znajduje zastosowanie, poznamy wpływ historii na rozwój cywilizacji i zrozumiemy znaczenie odkryć naukowych.  Organizatorzy Dnia Nauki chcą to wszystko osiągnąć poprzez zorganizowanie konkursów, wystaw, prezentacji i warsztatów naukowych. Każdy uczeń może wziąć udział w konkursach: „Ciekawe Doświadczenie Fizyczne” „Ciekawe zadanie matematyczne”, czy „Chemia na wesoło” a także spróbować swoich sił na warsztatach fizycznych i matematycznych. Przygotowane będą również wystawy prac wykonanych w ramach projektu matematyczno- fizycznego, biologicznego i geograficznego. Wszyscy chętni będą mogli ponadto wysłuchać wykładu na temat robotyki.

• ŚRODA 29 MAJA

Żywe obrazy
„Żywe obrazy” to prezentacje przestrzenne wybranych obrazów malarskich. W konkursie oceniane będą: dokładność wykonania scenografii, kostiumy, rekwizyty. Prezencja bardzo dokładnie będzie odzwierciedlać dzieło wybranego malarza. Klasa przedstawiająca obraz ponadto znać będzie również okoliczności powstania dzieła.
Oblężenie Syrakuz
„Oblężenie Syrakuz” – to widowisko historyczno – batalistyczne odzwierciedlające atmosferę czasów panowania Rzymian w Basenie Morza Śródziemnego. Poznamy  wielkiego Archimedesa, zobaczymy techniki walki po raz pierwszy zastosowane w II wojnie punickiej, a za sprawą machin miotających, takich jak katapulty, trebusze i innych dowiemy się, czy żołnierze Syrakuz zdołają oprzeć się przeważającej sile wroga.
Festyn rodzinny 16.00 – 19.00
Po zakończeniu widowiska na scenie pojawią się szkolne talenty i zespół muzyczny zachęcający do wspólnej zabawy. Na boisku szkolnym będą stoiska artystyczne, warsztaty plastyczne dla dzieci, tory sprawnościowe, prezentacja nagrodzonych „Żywych obrazów” oraz wystawa fotograficzna naszych uczniów. Wszyscy zebrani będą mogli spróbować potraw przygotowanych  przez profesjonalnych kucharzy i pysznych ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów. Rodzice uczniów z orzeczeniem, będą mogli zasięgnąć informacji w uruchomionym dla nich kąciku konsultacyjnym.