Intensywnie u przedszkolaków

I choć okres przygotowań do świąt już dawno za nami, tuż przed świętami wielkanocnymi nasze przedszkolaki z grup “Smerfusie i Żabki” zapoznały się z tradycjami tych świąt oraz wybrały się na wycieczkę do  Centrum Regionalizmu w Żorach. Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w warsztatach, gdzie zapoznały się z obrzędami przygotowań do świąt wielkanocnych, mogły na żywo zobaczyć kołatki, których dawniej używano. Wspólnie z prowadzącymi zapoznały się ze zwyczajem święcenia palmy i jej zastosowania oraz przygotowywały koszyk wielkanocny. Potem nastąpił poczęstunek podczas, którego mogły skosztować chleba ze smalcem i napić się herbaty. Następnie dzieci wzięły udział w  części artystycznej –  w inscenizacji oraz wspólnie wykonały koszyki wielkanocne, które zabrały do przedszkola.  Poznane tradycje i zwyczaje zostały wdrożone i u nas w przedszkolu, w środę tuż przed przerwą świąteczną w szkole nasze przedszkolaki spotkały się na wspólnym śniadaniu, a później szukaniu zajączka, który pozostawił dla dzieci paczki z prezentami.

Wydarzenie to miało miejsce od 10 do 13 kwietnia.