Integracja na sportowo!

Blisko 100 pierwszoklasistów z tyskich podstawowych szkół integracyjnych spotkało się dzisiaj w naszej szkole, aby po raz XIV wspólnie próbować swoich sił, zdrowo rywalizować a przede wszystkim świetnie się bawić! Wszyscy, którzy lubią czekoladę i czekają na wakacje, po fantastycznej i zabawnej rozgrzewce, rozpoczęli konkurencje sportowe. Była najbezpieczniejsza w świecie bitwa na kule papierowe i rytmiczny taniec z balonem. Niezależnie od klasy, z którą przyszli najmłodsi przy wsparciu swoich starszych kolegów – wolontariuszy – dzielnie przeciągali linę i poruszali się w „bobslejach”. Na koniec każdy miał szansę próbować chodzenia na szczudłach, dotykania niezwykłych faktur, skakania na trampolinie. Dziewczynkom z SP 35: Milenie i Laurze podobało się najbardziej przechodzenie tunelem oraz hula – hop kręcone na nodze. Chłopcom z  naszej szkoły podobało się wszystko! Damian, po dłuższym zastanowieniu stwierdził, że „Fajnie mogłem ciągnąć linę, musiałem dużo siły mieć!”, Jaś z kolei bez zastanowienia wybrał: “Strzelanie piłką do bramki, której bronił wielki chłopak!”.

Spartakiadę Integracyjną od XIV lat organizuje Stowarzyszenie „Piątka Dzieciom”, które dzięki wsparciu Urzędu Miasta Wydz. Spraw Społecznych i Zdrowia może na zakończenie wszystkie dzieci obdarować zawsze drobnymi upominkami. To sportowe wydarzenie nie odbywałoby się, gdyby nie gościnne progi naszej szkoły:)