Innowacja społeczno-językowa „Me in the world”

Z małym opóźnieniem informujemy, że zakończyliśmy kolejny etap innowacji. Tematem była „grupa”. Uczniowie poznali oraz dyskutowali o grupie najmniejszej jak i największej do których należą. Omówiono także grupę o specjalnym znaczeniu czyli rodzinę.Zaczęliśmy od własnych rodzin, poprzez rodzinę Piastów jak i rodzinę królewską w Wielkiej Brytanii. Zapoznaliśmy się z tradycjami omawianych rodzin, m.in. np. z tradycją postrzyżyn w rodzinie Piastów.

Tradycja w rodzinie nie była jedynym elementem omawiania grupy społecznej. Rozmawialiśmy również o konfliktach w grupie i sposobach ich rozwiązywania co pozwoliło wielu z nas uzmysłowić sobie jak bardzo zwracamy uwagę na drobiazgi a  umykają nam rzeczy ważne jak np. przyjaźń czy  dobre relacje w rodzinie.

Kolejnym etapem naszej innowacji jest „społeczeństwo”.

Na zdjęciach uczniowie klasy VI A  i  VI  B  prezentują efekt całorocznej pracy nad „grupą” czyli swoje albumy.