III Gwiaździsty rajd z książką

III „Gwiaździsty rajd z książką” rozpoczął obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich typów tyskich szkół.  Naszą szkołę reprezentowały klasy czwarte. Uczniowie zabrali ze sobą książki i dobry humor. Po drodze mieliśmy okazję zwiedzić najstarszą bibliotekę publiczną w Tychach – filię nr 3 mieszczącą się przy  ulicy S. Batorego. Następnie przeszliśmy na Plac Baczyńskiego, gdzie czekali przewodnicy opowiadający o Tychach. Imprezę zakończyliśmy w pasażu Andromeda. Wspólnie, z literek, które przygotowały poszczególne szkoły utworzyliśmy  napis  „Tychy znają książek moc”, które było hasłem przewodnim tegorocznego rajdu. Rajd odbył  się we wtorek 4 października.