I miejsce w Regionalnym Konkursie “Znani i lubiani, ale… zapomniani”

Już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole miłośników książek i czytelnictwa. Tegoroczna edycja Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej „Znani i lubiani, ale … zapomniani”, który odbył się w dniu 25. 11. 2015 r., przeniosła wszystkich do świata lat sześćdziesiątych stworzonego przez wielkiego pisarza dla dzieci i młodzieży Adama Bahdaja. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie dwóch jego książek, „Stawiam na Tolka Banana” oraz „Podróż za jeden uśmiech”. Należało również obejrzeć filmowe adaptacje powieści, a także zaprojektować plakaty propagujące twórczość tego artysty. Młodzi czytelnicy doskonale przygotowali się do konkursu, wszystkie zadania konkursowe rozwiązywali z niezwykłym zapałem i żarliwością. Wykazali się znajomością biografii Adama Bahdaja. Bez problemu odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące treści obu powieści, bezbłędnie przyporządkowali zdarzenia do książek oraz ułożyli je w układzie chronologicznym. Uczniowie mieli okazję jeszcze raz odbyć wraz z Dudusiem i Poldkiem podróż po najpiękniejszych regionach Polski, zobaczyć fragmenty filmów, które do dziś bawią i wzruszają. Plakaty wykonane przez uczniów były bardzo oryginalne i ciekawe. Zachwyciły pomysłowością, kompozycją obrazu, techniką wykonania.

W konkursie wzięło udział siedem drużyn. Szkołę Podstawową im. J. Brzechwy w Kobiórze reprezentowały Marta Gołek oraz Barbara Zaremba (II miejsce, nagroda za najciekawszy plakat). Z Lędzin przyjechały Paulina Borys oraz Emilia Dworak (III miejsce, nagroda publiczności za plakat), a z Mikołowa Filip Stelmaszewski i Karol Brzoza. Tychy reprezentowane były przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5: Kingę Bukowiec oraz Oliwię Strauchman (I miejsce), a także Izabelę Glimos i Jakuba Żelazko ze Szkoły Podstawowej nr 6, Maję Żmudę i Dawida Dejneka ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz  Magdę Toborek i Wiktorię Zabłocką ze Szkoły Podstawowej nr 11. Zmaganiom swoich podopiecznych przyglądali się ich opiekunowie, panie: Ewa Pilarska, Stefania Hernas, Barbara Kowalska, Joanna Szubert, Małgorzata Borowska, Katarzyna Poloczek, Katarzyna Wodniok, Marta Romańska, Janina Bartos oraz pan Arkadiusz Czyrwik.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz ordery uśmiechniętego czytelnika, natomiast zwycięzcy – nagrody książkowe.

Więcej zdjęć w galerii