“Gdyby na świecie nie było książek…?

…to co to byłby za świat?!” – stwierdził nasz najlepszy w tym roku szkolnym czytelnik, uczeń klasy 1c, Dominik Tomaszewski, który wypożyczył 52 książki. Otrzymuje on tytuł „Czytelnika Roku”. Dominik wyprzedził w rywalizacji uczniów klasy 2c: Filipa Albertyńskiego  (49 książek) i Zuzię Woś (30 książek). Tytuł „Klasy Roku” zdobyła w szkole podstawowej klasa IIc, która wypożyczyła łącznie 223 książki, przed 1a (153 książki ) i 1c (136 książek). Wśród klas IV-VI zwyciężyła klasa 4b (113 książek), przed 4a (98 książek) i 5a (86 książek). Indywidualnie najwięcej książek przeczytał Oskar Tausznik z klasy IVa (23 książki), drugie miejsce zajęła Wiktoria Knieżyk (22 książki), trzecie Oliwia Strauchman z klasy IVb (14 książek).
W ciągu całego roku szkolnego wypożyczono 3583 książki. W szkole podstawowej średnia przeczytanych książek wynosi 6 egzemplarzy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i spotkamy się w bibliotece już po wakacjach.

Przypominamy, że najpóźniej do 19 czerwca należy oddać do biblioteki wszystkie wypożyczone książki!