Fascynujący świat pszczół

W pewien wtorkowy poranek odwiedził nas bardzo interesujący gość – pan pszczelarz, który przybył do nas z Męciny Małej (województwo małopolskie). W trakcie prezentacji  dzieci dowiedziały się, jakie są zwyczaje pszczół, poznały drogę, jaką pokonują pszczoły od kwiatka po produkt finalny, czyli miód. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zajrzenia do wnętrza ula, dotknięcia plastra pszczelego, spróbowania pyłku kwiatowego i miodu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały mały słoiczek miodu, drewnianą pałeczkę do jego nakładania, dyplom „Przyjaciela Pszczół” oraz wykonały świeczkę z wosku pszczelego. To fascynujące spotkanie miało miejsce 30 maja.