Europejski Dzień Logopedy

Dbałość o sprawność języka oraz poprawne brzmienie głosek, trenowanie rozpoznawania sylab i głosek w wyrazach, rozpoznawanie odgłosów oraz tworzenie rymów to tylko niektóre zadania, z którymi na co dzień  spotykają się dzieci ćwiczące z logopedą. Z okazji zbliżającego się 6 marca Międzynarodowego Dnia Logopedy, chcielibyśmy zaprosić Państwa i dzieci do szczególnych obchodów:) . Świętować będziemy cały tydzień: od 3-10 marca! W tym czasie ogłaszamy:

• Konkurs w 2 kategoriach:
    1. Wiersz z trudnymi głoskami (sz, ż, cz, dż, r -co najmniej 10 wersów)
    2. Gra planszowa:
    - ćwicząca poprawną wymowę z trudnymi głoskami (sz, ż, cz, dż, r) lub
    - ćwicząca prawidłowy słuch z rymami, sylabami, głoskami lub
    - z ćwiczeniami buzi i języka oraz ćwiczeniami oddechowymi.

Małe wprawki niektórzy z Was robili już z dziećmi przed wakacjami (można je zobaczyć https://sp5tychy.pl/5/moja-gra-logopedyczna/
Tym razem, z nowymi doświadczeniami i innymi ćwiczeniami głosek – pomysły mogą być zupełnie inne!
Gotowe prace, wykonane w dowolnej technice (na kartce A4 lub większej) należy przynieść do 10 marca do gabinetu logopedy. Przewidziano nagrody!
Z dziećmi w tygodniu 3-10 marca będziemy ćwiczyć wypowiadanie „łamańców językowych” i słuchać „trudnych wierszyków”.
Rodziców natomiast zapraszamy do konsultacji on line w dniu 10.03 (środa) w godz. 13.15- 14.00 lub 18.00-18.45 po wcześniejszym zgłoszeniu się przez mobidziennik.