Dzień zielony – powitanie wiosny

Na początku zajęć dzieci spotkały się Marzanną i dowiedziały się czego jest symbolem. Po czym przeszły w kolorowym korowodzie, niestety ze względu na niesprzyjającą pogodę, tylko po szkole. Dzieci uzbrojone były w instrumenty, bardzo głośno hałasowały, żeby przegonić Panią Zimę.
Ze względu na to, że promujemy ekologiczny styl życia nasza Marzanna nie została utopiona w rzece, tylko wysłana pocztą do odległych zimnych krajów. Po korowodzie zawitała do naszej sali Kolorowa Pani Wiosna, w którą wcieliła się pani Monika i wspólnie z dziećmi rozwiązywała zagadki o zwiastunach wiosny. Nauczyliśmy się też piosenki „Kolorowa wiosna” i wykonaliśmy kolorowe prace plastyczne. Wydarzenie to miało miejsce 20 marca.