Dzień warzyw i owoców

„Kolorowy Dzień Warzyw i Owoców” to impreza mająca na celu popularyzację zdrowego stylu życia i odżywiania realizowanego w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Na korytarzu zrobiło się w tym dniu na prawdę kolorowo. Każda klasa przyszła  ubrana na dany kolor: klasa Ia reprezentowała wszystkie czerwone warzywa i owoce, klasa IIa: pomarańczowe, IIb: zielone, IIc: żółte, IIIa: białe, IIIb: fioletowe, IIIc: zielone. Każda klasa przygotowała ciekawe gazetki na korytarzu, które miały na celu przypomnieć nam wszystkim, jak niezbędne w naszym codziennym jadłospisie są warzywa i owoce. Dzieci uczestniczyły również w prowadzonych przez swoje panie nauczycielki zajęciach na temat zdrowego odżywiania. Dopełnieniem tego dnia było przygotowanie przez dzieci pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek, sałatek i soków. Kolorowy dzień odbył się 16 maja.