Tyle słońca w całej … szkole

Pomimo ponurej już listopadowej pogody, w szkole zapanowała słoneczna atmosfera. A to wszystko za pomocą wszechobecnego, pogodnego koloru żółtego. Obchodzony 21 listopada Międzynarodowy Dzień Życzliwości pozwolił wyczarować tę radosną atmosferę, a zarazem zainaugurować Rok Grzeczności w szkole. Zgadzamy się bowiem z Janem Jakubem Rousseau, że „prawdziwa grzeczność polega na wyrażaniu życzliwości”. Dlaczego żółty kolor? Bo to kolor radosny symbolizujący blask, radość, optymizm oraz potrzebę podzielenia się szczęściem z innymi oraz kontaktu z drugim człowiekiem. Żółte stroje to również nasz protest przeciwko ogólnoludzkiej agresji i przemocy. I trzeba przyznać, uczniowie (oraz nauczyciele) wykazali się nie lada pomysłowością w doborze strojów. Żółte koszulki, bluzy, apaszki, szaliki, opaski na włosy, skarpetki, czy po prostu uśmiechnięte buźki przypięte do ubrań. Optymistyczna muzyka oraz „życzliwa” poczta dopełniły świątecznej atmosfery.