Dzień Osób Niepełnosprawnych

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Po uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klasy IVa SP oraz IIIa i IIIc gimnazjum, odbyło się przedstawienie z udziałem mima p. Jakuba Kabusa oraz spotkanie z niepełnosprawnym podróżnikiem p. Krzysztofem Michalakiem, który w interesujący sposób opowiadał o swoich wyprawach po świecie. Następnie uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych. Przekazali nam wiele informacji dotyczących codziennego życia osób dotkniętych całkowitym brakiem wzroku. Mogliśmy oglądać również przygotowaną z tej okazji wystawę pt. Zwyciężyć siebie. Polscy Mistrzowie Paraolimpijscy. Takie spotkania mają na celu przełamanie izolacji osób niepełnosprawnych i ich integrację ze środowiskiem, w którym przebywają na co dzień. Przypominają, że tolerancja wobec osób niepełnosprawnych jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej osoby te mogą poczuć się akceptowanymi i wartościowymi ludźmi.
O tym wydarzeniu mozna równieżprzeczytać na www.naszemiasto.pl