Dzień Kota w przedszkolu

Piątkowy dzień w naszym przedszkolu zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola z swoimi ulubionymi maskotkami, książeczkami i zabawkami -wszystko związane z kotami. Po prostu cały koci świat. Po śniadaniu odwiedził nas niecodzienny gość – kotka dziadków Oliwki imieniem Titka. Dzieci miały okazję  dotknąć i pogłaskać kotkę oraz popatrzeć jak szybko biega. Dowiedziały się od właścicielki kotki- pani Halinki, jak dbać, karmić i opiekować się tak wspaniałym zwierzątkiem. Poznały historię pojawienia się kotki. Po spotkaniu, dzieci wykonały samodzielnie kotki, które zawisły na naszej tablicy z pracami. Dzięki temu,  że w naszej  grupie kotki są bardzo lubiane, w kolejnym tygodniu odwiedził nas kot Lenki i Kamilki – Bruno. Mama dziewczynek opowiedziała nam historię pojawienia się kociaka w ich domu. Wytłumaczyła jak poznać kiedy kotek jest zły, a kiedy jest zadowolony. Nasz Dzień Kota (17 i 22 lutego) był pełen radości i dobrej zabawy.