Dzień Bezpiecznego Internetu

Warto zwrócić uwagę na hasło tegorocznych obchodów „Lepszy Internet zależy od Ciebie?”, które uświadamia nam, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Nasza szkoła zorganizowała kolorowy happening pt. „Lepszy internet zależy od Ciebie”?, w trakcie którego uczniowie przeszli ulicami naszego miasta zwracając uwagę mieszkańcom jak ważne jest przestrzeganie zasad w Internecie.  Rozdawali ulotki  i balony z  zasadami bezpiecznego poruszania się w sieci.

Każda klasa  zaprojektowała i wykonała transparent  z hasłem promującym Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
Na zajęciach informatyki i godzinie wychowawczej  zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu i właściwego wykorzystania komputera.
Zwrócono uwagę młodzieży na to, aby rozgraniczać świat wirtualny od realnego, w czasie np. grania w gry on-line. W czasie zajęć wykorzystano materiały zawarte na stronie www.saferinternet.pl
Na korytarzu zostały wystawione prace uczniów wyróżnionych w konkursie na plakat „Lepszy internet zależy od Ciebie?”  i gazetki poświęcone bezpieczeństwu w sieci.

Zapraszamy do GALERII>>>