Dyniowy zawrót głowy

Pomarańczowy to ostatnio dominujący kolor w naszej szkole. A to sprawą pewnego sympatycznego warzywa jakim jest dynia. Ogłoszony przez samorząd uczniowski konkurs na najciekawiej wyciętą dynię przerósł nasze oczekiwania. Zadziwiła precyzja wykonania i kreatywność twórców tych małych dzieł sztuki. Wśród 22 prac można było zobaczyć dynię matematyczną, dyniowy układ planetarny, jesienną ikebanę oraz wiele propozycji nakryć głowy,  fryzur i makijaży. Były dynie pojedyncze lub w rodzinnych grupach. O pożytkach płynących z dyni dowiedzieliśmy się z przepisów zamieszczonych na  gazetce przygotowanej przez nasz klub kulinarny. Można tam było znaleźć receptury na placki dyniowe, zupę dyniowo-jabłkową, itp. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną niebawem.