Dofinansowanie podręczników szkolnych

W roku szkolnym 2015/2016 pomoc skierowana zostaje do:

-uczniów klasy III szkoły podstawowej, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł;

-uczniów klasy III szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie);

-bez względu na dochód do uczniów niepełnosprawnych:

słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej.

Do wypełnionego wniosku rodzice dołączają dowód zakupu podręczników (faktura, paragon) lub składają pisemne oświadczenie o zakupie podręczników. Wnioski są do pobrania w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego.

Rodzice mogą ubiegać się o przyznanie stypendium szkolnego. Wszelkie formalności związane z tą formą pomocy należy załatwiać w Miejskim Zarządzie Oświaty w Tychach, ul. Piłsudskiego 12