Dla każdego coś… fajnego!

Z nowym strojem, fryzurą, popijając koktajl owocowy, świetliczaki otworzyły sezon wiosna – lato 2017! Ostatnie dni upłynęły świetliczakom na “świętowaniu” przyjścia spóźnionej wiosny. Kurtki, szaliki i czapki można już schować do szafy i… zrobić pokaz mody wiosna-lato 2017. Zadaniem uczniów z dostępnych rekwizytów (peruk, nakryć głowy, chust, okularów słonecznych itp.) było stworzenie stroju według własnego pomysłu i zaprezentowanie go na wybiegu (przejść do muzyki po rozłożonym dywanie). Jury bacznie obserwowało sposób przejścia i strój, przyznając od 1 do 10 punktów. Wiosenny image to też, oczywiście, nowa fryzura! Świetliczaki otworzyły więc zakład fryzjerski – uzbrojone w lusterka, grzebyki, spinki, gumki, opaski itp. przystąpiły do czesania, wpinania, wiązania – czyli, jednym słowem, wymyślania szalonych fryzur. “Zakład” chętnie odwiedzali zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Podczas wiosennej pogody mamy ochotę na zupełnie inne potrawy niż w trakcie jesienno – zimowych miesięcy. Chętnie sięgamy np. po dania na bazie owoców. Dlatego podczas ostatnich zajęć kulinarnych dzieci uczyły się przygotowywać koktajl na bazie jogurtu oraz truskawek, wiśni, śliwek (niestety, jeszcze mrożonych). Blendowanie owoców wszystkim bardzo się podobało. Zajęcia odbywały się zgodnie z planem pracy świetlicy i przeznaczone zostały dla uczniów klas I-IV SP.